grafika-ilustrace

Jak být přijat internetovou komunitou

V tomto článku vám popíšu, jak být nejlépe přijat internetovou komunitou. Nezáleží na tom, o jakou konkrétní komunitu se jedná. Všude platí několik základních pravidel, které je potřeba dodržovat nebo resp. se je naučit.

V dnešním internetovém světě je těžké se nějakým způsobem prosadit. Hodně lidí se ohlíží na to, jak vypadáte, jak jednáte, kolik toho máte za sebou, jaký styl uznáváte a spousta dalších faktorů… A všechno na všem závisí a je důležité si uvědomit, že většinou tak jak se chováte vy, tak se k vám chovají i ostatní. No vlastně, dneska už se pomalu tohle pravidlo alespoň co se internetu týče, pomalu vytrácí. Nebudu tedy nadále zdržovat a pojďme si rozebrat několik faktorů, které je potřeba dodržovat a hlavně se je naučit dodržovat. Jinak není možné, aby vás internetová komunita, ať už jde o jakoukoliv zcela kladně přijala.

1. JEDNÁNÍ – GRAMATIKA

Velmi důležitým faktorem je vaše jednání – nebo chcete-li psaní. Jako nejhlavnějším prvkem je naprostá gramatická bezchybnost. Ve škole nás neučí či neučili český pravopis jen proto, že chtěli. Dbejte na správné I/Y, velká písmena, S/Z atd… je to to nejhlavnější a v tomhle je ten obrovský základ. Je až neuvěřitelné, kolika dospělým osobám tohle může dělat problém. Pokud si nejste tedy s něčím takovým zcela jistí, zkuste si něco než odešlete do světa překontrolovat například v programu Word. Samozřejmě chybovat je lidské, i já občas napíši jiné I/Y, než by mělo být. Ale pokud je každé třetí slovo po gramatické stránce chybné, tak už je asi něco špatně.

Jako další věc je důležité psát mezery za každým koncem věty, čárkou, tečkou atd… Je to defakto správné formátování textu a nikde neuvidíte, že by se za tím mezera nedělala. Tohle je věc, kterou nesnáším ze všeho nejvíce. Vypadá to potom hodně negramotně, dětsky a kdo ví jak ještě. Hodně to na výsledku sráží vaši osobu.

 

2. SLUŠNOST – NESTRANNOST

Jako další věc je jednoznačně slušnost. Tedy psát či jednat slušně a nikoliv nadávkami, sprostými slovy či napadat konkrétně někoho. Slušné jednání či psaní je základem všeho a setkáte se s tím také jednoduše všude. Je něco jiného, když se bavíte s kamarádem a na internetu. Tam nikdo není zvědav na váš schopný slovníček sprostých slov a už vůbec to z vás neudělá nijak důležitou či zajímavou osobu. Ukazuje to pouze to, že vaše inteligence je na příliš nízké úrovni, která nedokáže jednat nijak než sprostě.  Je tedy potřeba psát či jednat s chladnou hlavou a mít nadhled nad tím, co či o čem píšete. Není možné napadat někoho na internetu, aniž by jste ho osobně znal. Když o daném člověku nic neznáte, jak ho potom můžete napadat? Je to nesmysl.

Jako další věc je vaše nestrannost. Na internetu se často rozpoutávají války (tzv. flame) o různých tématech, kdy jedna skupina uživatelů se zastává toho svého a ta druhá také to své. Přitom jde většinou o naprosté banality, které o ničem nerozhodují a jen to člověka popuzuje. Já chápu, že každý z nás má rád určitou značku či určitou věc, ale je snad zapotřebí se kvůli tomu hádat? Je to naprostá zbytečnost, jenom to poukazuje o inteligenci těch ostatních, kteří se kvůli tak naprosté kravině dokáží hádat. Nikdy to nic pořádného nepřineslo, natož aby to něco vyřešilo. Takže je dobré se do ničeho takového neplést či neřešit – nepomlouvat druhé apod.

 

3. VAŠE REFERENCE

Spousta lidí také sleduje, co máte za sebou či co děláte. Pokud tedy máte něco, co vás baví či máte nějaké své reference prací, které děláte tak se nebojte je ukázat na internet. Nebojte se na to odkazovat a prezentovat se. Lidi se poté tyto informace o vás vyhledají a uvidíte, že vaše reputace na internetové komunitě o něco více stoupne. A je jedno, zda to budou obrázky, hudba, grafika, hry a kdo ví co ještě. Vezte, že na internetu je spousta ale opravdu spousta lidí, co má rádo stejné věci jako vy. Stačí se jen prezentovat na internetu. Patří sem třeba i psání právě blogu, na kterém si čtete i tento článek.

 

4. VĚK – VZHLED

No ano, dá se říci že většina lidí na internetu řeší váš věk a vzhled. Pokud je vám 13 let a jednoduše vypadáte jako dítě, nemáte šanci se uchytit. To ale neplatí v tom případě, pokud dodržíte všechny předešlé odstavce. Vezte tomu nebo ne, ale pokud se budete vyjadřovat jako chytrý a moudrý člověk, nikdo nebude řešit kolik vám je let nebo jak vypadáte. A to je fakt, kvůli kterému píšu tento článek. Je potřeba se vyjadřovat gramaticky správně, chytře a nestranně. To je zaručená cesta k úspěchu. Je potřeba potlačit ty dětské “výlevy”, pubertu a grimasy. Jestli tohle dokážete, ať už je vám 13 nebo 18 let – máte vyhráno!

 

První dojem je ten nejdůležitější. Jedině ten rozhodne, jestli vás komunita přijme nebo ne. Jednejte srozumitelně, gramotně, chytře, nestranně, slušně a máte vyhráno! Nikoho nebude zajímat, kolik vám je let nebo jak vypadáte. Pouze ti s nižší inteligencí, kteří budou závidět vás napadnou. Ale to už vám může být jedno, protože to on nezvládl ty kroky, které vy ano.

Nevím, zda vůbec k něčemu tento článek bude nebo ne – možná to je jen psaní o ničem. Ale chtěl jsme tento článek napsat a věřím, že bude pro někoho inspirací či dokonce ho někdo někomu pošle, aby svojí internetovou reputaci napravil a měl tak návod, jak k tomu docílit.

Na internetu denně potkávám spousta dětí ale i dospělých lidí, kteří jednoduše vystupovat na internetu neumí a jak je známo, internetová komunita se chytne každé příležitosti, aby se tomu druhému vysmála, ponížila ho apod… Já vám chci dát návod, jak se něčemu takovému vyvarovat. Někteří z vás si asi teď poví, že to co jsem napsal je přece samozřejmost ale já říkám jedno – bohužel není.

Doufám že se vám článek líbil a pokud ano, budu rád když ho sdílíte. Je to pro dobro všech!

2 Responses

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *